

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Power Rating | 1.5 kW |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 110 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Peak Pulse Current | 8.5 A |
| Number of Channels | 1 |
| rohs status | Compliant |
| case package | SMC |
| Breakdown Voltage | 122 V |
| Clamping Voltage | 177 V |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 46
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18278
Ext.Price$0.18278
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18278 | $0.18278 |
| 10 | $0.16283 | $1.62830 |
| 50 | $0.14506 | $7.25300 |
| 100 | $0.12626 | $12.62600 |
| 500 | $0.10990 | $54.95000 |
| 1000 | $0.10578 | $105.78000 |
| 3000 | $0.10182 | $305.46000 |
| 5000 | $0.09633 | $481.65000 |
